Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Otázky a odpovědi

Kolik máme varovných signálů v České republice?

V České republice je zaveden jeden varovný signál s názvem „Všeobecná výstraha“ (kolísavý tón sirény po dobu 140 vteřin; signál může být vysílán třikrát po sobě v cca tříminutových intervalech). Vyhlašuje se při hrozbě nebo vzniku mimořádné události.

 

Máme i jiné signály, které jsou vysílány sirénami?

Sirénami je vyhlašován ještě signál „Požární poplach“. Tento signál je vyhlašován přerušovaným tónem sirény po dobu 1 minuty. U elektronických sirén vysílaný signál napodobuje zvuk trubky „HO-ŘÍ, HO-ŘÍ“. Signál slouží ke svolání jednotek požární ochrany. Tento signál není varovným signálem.

K ověřování provozuschopnosti jednotného systému varování/zkouška sirén) je dále vyhlašován zkušební nepřerušovaný tón sirény po dobu 140 vteřin. U elektronických sirén je tento tón doplněn verbální informací č.1 Zkouška sirén….
Ověřování provozuschopnosti jednotného systému varování (zkouška sirén) se provádí zpravidla každou první středu v měsíci ve 12 hodin.

siren-5557597_960_720.jpg

 

Poslední fotografie

Mail list


Statistiky

Online: 2
Celkem: 18409
Měsíc: 1620
Den: 39

Kontakt

SDH MĚSTO TOUŠKOV

Čemínská 257,
MĚSTO TOUŠKOV
33033
Czech Republic

sdhmestotouskovwebmaster@gmail.com